חתימת אישור אפוסטיל

אישור חתימת אופוסטיל נשמעת תמיד כמו מושג משפטי לא ברור. אפוסטיל משרד החוץ, אפוסטיל משרד הפנים, כל אלו נשמעים לעיתים כמו סינית. אבל האמת היא כי כאשר שואלים מה זה אפוסטיל, ההסבר די פשוט והגיוני. במאמר הבא תקבלו את המידע המקצועי שיעזור לכם להבין מה זה אפוסטיל ואיך נוטריון בתל אביב יכול לסייע לכם לאורך התהליך.

אז מה זה אפוסטיל

כאשר זוג מתחתן, אדם מסיים את לימודיו האקדמיים, איש מבוגר מחליט איך לחלק את הירושה שהותיר בין צאצאיו, אנחנו צריכים מסמכים שיתעדו את האירועים שהתרחשו בפועל, כדי שנהיה בטוחים כי אלו התרחשו באמת. זו הסיבה בגינה נדרשים מסמכים רישמיים של מוסד מוכר, בין אם מדובר על המדינה עצמה ובין אם מדובר על השלוחות שלה, כמו מוסדות אקדמיים, רשויות מוניציפליות ועוד. כאשר בני זוג מעוניינים לקבל ביטוח רפואי עבור התינוק שנולד להם, למשל, הם צריכים להציג תעודות שיוכיחו כי זה הילד שלהם והם האחראיים עליו מבחינה משפטית, למשל.

הדברים תמיד פשוטים יותר כאשר מדובר על הצגת מסמכים רשמיים של רשויות מוכרות באותה המדינה. אבל מה קורה כאשר יש להציד מסמכים של מדינה אחת במדינה אחרת. כאשר בני זוג התחתנו בישראל, לדוגמא ומעוניינים לרשום את הבן שלהם במוסד חינוכי במדינה אחרת, בעקבות שינוי מקום העבודה של אחד ההורים למשל, גם אז הם צריכים להציג מסמכים שמעידים על כך שהם ההורים של הילד, אלא שעכשיו התעודה שהם צריכים להציג היא תעודה ישראלית בעוד המדינה בה הם חיים צריכה להיות בטוחה כי אכן מדובר על מסמך של גורם רשמי במדינה ממנה הם מגיעים.

אישור אפוסטיל הוא אישור אותו נותנים משרד המשפטים או משרד החוץ במטרה לאשר את התוקף של המסמך הרשמי שלכם במידה ואתם מעוניינים להציג אותו בכל מדינה בעולם. אישור אפוסטיל הוא אישור אותו יכולים לקבל רק האזרחים של מדינות השייכות לאמנת האג שנחתמה בנושא בין המדינות החברות בה.

איך נוטריון בתל אביב יכול לעזור לכם

אישור אפוסטיל הוא אישור אותו נותן משרד המשפטים או משרד החוץ, תלוי במקרה. כאשר מדובר על תעודות רשמיות של המדינה, תעודות ציבוריות, כמו אישור נישואין, תעודת סיום לימודים ועוד, ניתן לשלם אגרת אפוסטיל משרד החוץ ולהעביר את המסמכים לכל מדינה בה מוכר אישור אפוסטיל.

אבל, כאשר מדובר על מסמכים פרטיים. בין אם אלו צוואות, שטר קניין וכן הלאה, אז נדרש אישור של נוטריון מוכר כדי לקבל אישור אפוסטיל בית המשפט. היתרון בכך הוא שאותו נוטריון בתל אביב יכול ללוות אתכם לכל אורך ההליך המשפטי ולתת לכם את המידע לו אתם זקוקים לכל אורך הדרך.

צוות משרד "דה בסט נוטרי", נוטריון מוסמך ועורכי דין, יעזור לכם וייתן לכם שירות מקצועי ומהיר עבור כל בעיה.

צור קשר
על הכותב

משרד "דה בסט נוטרי" חרת על דגלו שירות מהיר,  נוח ואמינות בלתי מתפשרת.

תלחצו על "צור קשר" וגם אתם תיהנו מחוויית שירות שלא הכרתם.

באותו נושא